Reducing Your Costs

Automotive customers continually need to reduce the cost of bought-out parts.

Kontaktujte nás

Případové Studie

TORZNÍ PRUŽINY PRO INTERIÉR AUTOMOBILU

PROBLÉM

Zákazník měl pouze jeden měsíc na změnu modelu a nemohl najít přijatelné řešení pro svůj problém – inženýr zákazníka měl velké obtíže při návrhu pružiny s dostatečným zatížením pro víko příruční schránky a s blížícím se termínem tlak na něj narůstal.
Prodejce produktů Advanex přivedl zákazníkova inženýra s jejich produktem do naší prototypové továrny ve městě Koriyama, aby mu pomohl tento problém vyřešit.

ŘEŠENÍ

Termín řešení tohoto obtížného problému dokázala společnost Advanex vyřešit díky:

  • rychlému prototypování a testování ve vývojovém centru Advanex v Koriyama,
  • vynikající podpoře a komunikaci,
  • pokročilých metodám a znalostem.

Problémem zákazníka bylo, že pokud bylo zatížení pružiny příliš vysoké, víko příruční schránky se neotevřelo, ale pokud bylo příliš nízké, vibrace pocházející z vozu způsobily, že se víko otevřelo. Inženýr otestoval mnoho variant pružiny, ale nemohl najít optimální řešení.

Inženýr otestoval mnoho variant pružiny, ale nemohl najít optimální řešení. S rychle se blížícím termínem udělal inženýr výkres pružiny a poslal jej do prototypové továrny Advanex ve městě Koriyama. Na základě tohoto výkresu, s využitím specialistů a číslicově řízených strojů, byly připraveny vzorky v krocích 1 newton kolem inženýrova výpočtu optimálního zatížení.

Zákazníkův inženýr pak navštívil toto zařízení a byly mu předloženy vzorky pružiny, načež je nainstaloval do sestavy příruční schránky a víka. Inženýr vybral nejlepšího pružinu, vrátil se na své pracoviště a prokázal, že pružina splnila testy trvanlivosti.

Během montáže však inženýr zjistil, že existuje možné riziko poranění v důsledku ostrého konce pružiny. Inženýr změnil návrh pružiny tak, aby odstranil toto riziko a poslal výkresy zpět do společnosti Advanex. Pružina byla přepracována a vylepšena a nakonec byla po několika pokusech dodávána ideální pružina v rámci měsíčního termínu zákazníka.

Zde vidíte, jak můžeme pomoci vašemu podnikání Kontaktujte nás

SPECIFIKACE

Produkt

Torzní pružina

Tvářecí metoda

NC stroj 

Místo

Japonsko

Zákazník

Výrobce plastových dílů

Aplikace

Příruční schránka automobilu

Trh

Automobilový

Dodací lhůta

Jeden měsíc po požadavku na vývoj

Účel

Mít specifické požadované zatížení

Řešení

Prototypování a testování, rychlost vývoje

Výhoda pro zákazníka

Překonaná očekávání s velmi rychlou dodací lhůtou